Úvod > Organizace školy

Organizace školy

Organizace provozu naší MŠ od 1.9.2021

• Hygienické podmínky pro příjem dětí
  • Děti se netestují, nenosí roušky.
  • Přijímáme pouze zdravé děti ( bez teploty, rýmy , kašle…),pokud dítě trpí alergickou rýmou – je nutné potvrzení od lékaře.
  • rodiče jsou povinni hlásit každou změnu zdravotního stavu dítěte, popř. v rodině  a jsou plně zodpovědní za zdraví svého dítěte .
  • Po převlečení v šatně budou rodiče předávat dítě u dveří do třídy a nebudou do ní vstupovat.
  • Dítě si ihned důkladně umyje  ruce dezinfekčním mýdlem.
  • V prostorách školy a na zahradě roušku dítě nenosí, podmínkou však je, aby dítě  mělo roušku pro případ potřeby v uzavřeném sáčku v šatně.
  • Doporučujeme nenosit vlastní hračky .
  • Každé dítě si přinese 1 označenou lahvičku, z které bude během dne pít (doplníme).
  • Při vyzvedávání si rodiče zazvoní na příslušnou třídu a pro dítě si dojde ke dveřím třídy.
  • Pokud si rodič bude přát, aby jeho dítě nosilo po dobu přítomnosti v MŠ roušku, prosíme o dostatečný počet roušek.
  • V případě, že dítě bude v průběhu pobytu v MŠ vykazovat jakékoliv příznaky onemocnění, bude rodič povinen po vyzvání neprodleně dítě vyzvednout, do té doby bude dítě v izolaci.

Hygienické podmínky pro rodiče

• Při příchodu do školky musí mít rodiče  nasazený respirátor a to po celou dobu v prostorách školky.
  • Dodržujte, prosím, rozestupy v šatnách a na chodbě a používejte dezinfekci v mezidveří školky.
  • Doba příchodu  do MŠ je od 6:30 hodin do 8:30 hodin.
  • Prosíme, abyste se zbytečně nezdržovali v prostorách školky a školní zahrady.

• Hygienická opatření při provozu školy
  • Častější větrání tříd a šaten ( nejméně 1x za hodinu).
  • Zahradní toalety a umývárna bude dětem k dispozici pod dohledem učitelů, budou opatřeny jednorázovými ručníky a bude zde častější úklid a dezinfekce.
  • Třídy budou důkladně čištěny několikrát denně – dezinfekce povrchů předmětů (hračky, kliky, světla, zábradlí, zvonky, WC, umyvadla…), děti budou používat látkové ručníky a desinfekční mýdla, koše budou průběžně vynášeny, nejméně 1x denně.
  • Stravování : školní jídelna bude v provozu za zvýšených hygienických podmínek.
  • Jídlo připravují na stolky pouze kuchařky a to včetně příborů, sklenic a hrnků, děti samy na jídlo a nádobí nesahají, přídavky vydávají kuchařky.
  • Při přípravě jídel a při vydávání se budou dodržovat zvýšená hygienická pravidla.
  • Čištění zubů zatím probíhat nebude, děti si budou po obědě vyplachovat ústa.